BAŞKAN ENGİN’DEN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN ENGİN’DEN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi’nin tarihin akışına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine damga vuran çok önemli bir zafer olduğunu dile getiren Başkan Engin, şunları söyledi: “Çanakkale, tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin asırlık uykusundan uyandığı, küllerinden yeniden doğduğu, birlik ve beraberlik ruhunu abideleştirdiği topraktır. Çanakkale, bizi biz kılan mukaddes değerlere bağlılığımızın timsalidir. Çanakkale Zaferi’nde vatanın, milletin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmeyi göze alan yüz binlerce kahraman, “Çanakkale geçilmez” sözünü tarihe nakşetmiştir. Kürdü, türkü, arabı, çerkesi, lazı omuz omuza savaşarak milletimizi zafere taşımıştır. Çanakkale şehitlerinin torunları olarak bizlere düşen en büyük sorumluluk, kahraman ecdadımızın bizlere mirası bu vatana layıkıyla sahip çıkmak, istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden hiçbir şekilde taviz vermemektir. Bir daha böyle zaferlere ihtiyaç olmaması için kadını erkeği, genci yaşlısı omuz omuza aydınlık yarınlar için durmadan çalışacağız. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.