BAŞKAN ENGİN’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferi ile Anadolu insanının kurtuluş ve bağımsızlığa olan inancının bir kat daha arttığını söyleyen Başkan Engin, Çanakkale’de destan yazıldığına vurguda bulundu.
Engin, “Çanakkale savaşı Anadolu insanın birleşerek özgürlüğünü almak için birlik ve beraberlik ruhunu abideleştirdiği destandır. Çanakkale Zaferi’nde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmeyi göze alan yüz binlerce kahraman, “Çanakkale geçilmez” sözünü tarihe nakşetmiştir” dedi.
“Çanakkale şehitlerinin torunları olarak bizlere düşen en büyük sorumluluk, kahraman ecdadımızın bizlere mirası bu vatana layıkıyla sahip çıkmak, istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden hiçbir şekilde taviz vermemektir” diyen Başkan Engin şu ifadeleri kullandı: “Bir daha böyle zaferlere ihtiyaç olmaması ve aydınlık yarınlar için durmadan çalışmalı, ülkemizi güçlü kılmalıyız. 18 Mart Çanakkale Zaferi’ nin 106. Yıl dönümünü kutluyor, 106 yıl önce ülkemizin birliği için canını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Çanakkale’ nin kahramanlarını saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.