BAŞKAN ENGİN’DEN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN ENGİN’DEN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, çalışma hayatının zor şartlarında ekmeğini kazananların, üretimin yükünü çekerek ülkemizin ekonomisine katkıda bulunanların günüdür” dedi.

Mayıs 1886 yılında ABD’nin Chicago eyaletinde, haklarını savunan emekçilere yönelik üzücü olayların ardından dünyada her yıl kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, 1923 yılından beri ülkemizde kutlandığını hatırlattı ve üreterek kalkınmanın kilit noktasında yer alan emekçilerin ortaya koyduğu çabaya vurgu yaptı. Başkan Engin “Ülkemizin her geçen gün gelişmesi ve büyümesi için emekçilerimizin katkısı göz ardı edilmemelidir. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü; üretimin her zamankinden daha fazla önem kazandığı bu dönemde çalışan kardeşlerimizin memleketine, milletine, ailesine, ekonomik yaşantımıza sunduğu katkıları unutmamalıyız” İfadelerini kullandı.

MESİAD Başkanı Engin, 1977 yılında 1 Mayıs kutlamaları esnasında hayatını kaydeden emekçilerimizi saygıyla anıyor, emek ve beyin göçünün ülkemizin dışına çıkmasının engellenmesi için önlemler alınması gerektiğini vurguladı.

Başkan Engin; ”11 ilimizi doğrudan etkileyen deprem felaketi sonrasında büyük fedakarlıklarda bulunan vatandaşlarımızın ve tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.