BAŞKAN ENGİN, YILBAŞI MESAJINDA REFORM VE YASAL DÜZENLEME VURGUSUNDA BULUNDU

BAŞKAN ENGİN, YENİ YIL MESAJINDA REFORM VE YASAL DÜZENLEME VURGUSUNDA BULUNDU

Ekonomik büyüme ve kalkınmanın gelişmesinde; ticaret hayatında güven ve istikrarın sağlanması, sermayenin yatırımlara ve üretime dönüşmesi için demokrasi vazgeçilmez unsurdur. Ekonomimizin arzu edilen noktaya taşınması için toplumsal refahın sağlanması, dezavantajların giderilmesi gerekmektedir.  Yaşadığımız bütün sorunların çözümü, yeni reformlar ve kalıcı yasal düzenlemeler oluşturmaktan geçmektedir. Yeni yılda özellikle adalet, demokrasi ve ekonomi üçgeninde reformların konuşulması bizlerde heyecan yaratmaktadır.

Son zamanlarda ülkemizi ve ekonomimizi hedef alan güçlere karşı; kucaklaşmalı ve birlikte hareket etmeliyiz. Ülke ekonomimize dışarıdan gelen saldırılara birlik ve beraberlik içerisinde göğüs gerip bertaraf etmeliyiz. Yeni yılda başlıca gayemiz toplumsal ve ekonomik sorunlar başta olmak üzere kalıcı çözümlerin üretilmesi üzerine odaklanmaktır. Üretim ve sanayileşmenin önünü açarak ülkemizi ileriye taşımalıyız. Demokrasi ve adalet çizgisinden ayrılmayan bir Türkiye daimi gücünü artıracak; güçlü sanayisi ve güçlü ekonomisi ile dünya standartlarını yakalayacaktır. Kendi doğal kaynaklarımızı kullanmamızı istemedikleri için bizleri sürekli tehdit eden emperyalist ülkelere muhtaç olmadan üretimimizi arttırmalıyız.

Covid-19 salgını etkisi ile başlayan zorlu süreci kısa zamanda atlatacağımıza inanıyorum. Bu süreçte işletmelerimiz birçok sorun ve sıkıntılar yaşasa da üstesinden gelmesini başardılar. Ülkemiz, gerek bu salgınla mücadelede gerekse de üretmek konusunda cesur davrandı. Çarkların durmadan dönmesi gereken bir süreç yaşıyoruz. Pandemi dönemindeki zorluklara rağmen katma değer üreten sanayicilerimiz, kalıcı olarak desteklenmeli ve sahiplenilmelidir.

Pandemi  sürecinde özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Şehit olan tüm sağlık çalışanlarımıza ve hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Covid 19’a yakalananlara sağlık ve şifalar diliyorum.

2021 yılının Mersin ve Türkiye için sağlık, huzur ve kardeşlik içerisinde geçmesini temenni ediyor; ülkemizi her türlü tehlikeye karşı birlik ve beraberlik içerisinde koruyup kollamanın yüksek farkındalığı ile yeni yılda daha güçlü ve gelişmiş bir Mersin ve Türkiye diliyoruz.

Azimle çalıştığımız ve bir çok zorluğa göğüs germek zorunda kaldığımız bir yılı geride bırakırken, yeni yılın bizi hedeflerimize ulaştırması, ülkemize ve insanımıza sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle…

 

HASAN ENGİN

MESİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.