BAŞKAN HASAN ENGİN, TOROS ÜNİVERSİTESİ’NİN AKADEMİK YIL AÇILIŞINA KATILDI

BAŞKAN HASAN ENGİN, TOROS ÜNİVERSİTESİ’NİN AKADEMİK YIL AÇILIŞINA KATILDI

 

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği(MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Toros Üniversitesi’nin 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.

Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü’nde düzenlenen akademik yıl açılış törenine MESİAD Başkanı Hasan Engin’in yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türk Dil Kurumu Başkanı  Prof. Dr. Gürer Gülsevin, Mütevelli Heyeti Kurucu Başkanı Ali Özveren,  Rektör Haluk Korkmazyürek, MESİAD Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Boyraz, MESİAD Fahri Üyesi Prof. Dr. Ahmet Özer, MESİAD Fahri Üyesi Prof. Dr. Yusuf Seren ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta Toros Üniversitesi öğretim görevlileri ve öğrenciler ile sohbet eden MESİAD Başkanı Hasan Engin, yeni eğitim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak, öğretim görevlilerine ve öğrencilere başarılar diledi.

Mütevelli Heyeti Kurucu Başkanı Ali Özveren açılış töreninde yaptığı konuşmada Türkiye’ye ve Mersin’e hizmet etmek için Toros Üniversitesi’ni kurduklarını vurgulayarak  eğitime daima destek vereceklerine dile getirdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise törende yaptığı konuşmada üniversitelerde özgür ve çağdaş eğitimin engellenmemesi gerektiğini ve Mersin’i öğrenciler için yaşanılabilir bir kent yapacaklarını ifade ederek yeni eğitim-öğretim yılında akademi mensuplarına ve öğrencilere başarılar diledi.

Törende Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin ‘Dilimiz kimliğimizdir’ konulu açılış dersi verdi.

 

Tören hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.