BAŞKAN ENGİN, TOPÇUOĞLU İLE KENT ULAŞIMINI KONUŞTU

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Ersan Topçuoğlu’nu ziyaret ederek, ulaşım ve kent trafiği hakkında bilgi aldı.

Mersin trafiği ve ulaşım çözümlerinin konuşulduğu ziyarette Başkan Engin, Mersin’in nüfus yoğunluğunun son yıllarda artması ile ulaşımın önem kazandığını belirtti. Engin, “Mersin’in uzun sahil şeridine sahip olması ve kalabalık nüfusu nedeni ile ulaşım planlarının uzun süre hizmet edecek şekilde yapılması önemlidir. MESİAD olarak daha önce de kentimizin çeşitli ulaşım sorunlarını dile getirip çözüm önerilerinde bulunmuştuk. Ulaşım sorunlarının çözülmesi ile kentimiz, daha modern olacak ve daha yüksek refaha erişecektir.” dedi.

Trafik ve ulaşım sorunlarının çözüm noktasında Ulaşım Dairesi Başkanı Ersan Topçuoğlu’ndan önemli bilgiler edindiğini aktaran Engin, Topçuoğlu’nun alanında uzman olmakla beraber sorunların çözümüne yönelik doğru adımlar attığını belirterek başarılar diledi.

ULAŞIM SORUNLARI İVEDİLİKLE ÇÖZÜLÜYOR

Çalışmaları hakkında bilgi veren Topçuoğlu ise,  kesintisiz ulaşımın sağlanması için akıllı kavşak sistemini devreye koyduklarını belirterek, “Mersinlilerin evlerine ve işyerlerine daha hızlı ve güvenli ulaşması için Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sürekli çözüm üretiyoruz. Vatandaşlarımızın rahatı için Anamur’dan Yenice’ye, sahilden Toroslar’ın zirvesine kadar ulaşım ve trafik kontrolümüz altında. Her türlü sorunu ivedilikle çözüp vatandaşlarımızın tüm taleplerini derhal değerlendiriyoruz” dedi.

Vatandaşlarımızın daha rahat ve güvenli yolculuk yapabilmesi için sürekli denetimler yaptıklarını ve şoförlere psikoteknik testler uyguladıklarını aktaran Topçuoğlu, “Duraklarımızı sürekli yenileyip, araçlarımızın dezenfekte edilmesini sağlıyoruz. Gereksiz kavşakları kapatarak ulaşımın daha hızlı ve kesintisiz olmasını sağlıyoruz. Duraklarda denetimler yapan zabıta ekiplerimiz kurallara uymayan özel toplu taşıma araçlarına yaptırımlar uyguluyor. Vatandaşlarımızın huzur içinde yolculuk yapması konusunda çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Topçuoğlu, Başkan Engin’e teşekkür ederken, ziyaret fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.