BAŞKAN ENGİN: SAĞLIK VE EKONOMİNİN SEKTEYE UĞRAMAMASI İÇİN KURALLARA UYALIM

Vaka sayısındaki artışın endişe verici boyutta olduğunu belirten MESİAD Başkanı Hasan Engin, “Ekonomide çarkların dönmesi, sağlık çalışanlarının ve yakınlarınızın sağlığı için lütfen kurallara uyalım, gerekli olmadıkça dışarı çıkmayalım” uyarısında bulundu.

 

Mersin Sanayici ve İş İnsanları (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, yeni tip korona virüsün yol açtığı Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yeni bir dönemin başladığını kaydederek, kurallara uymanın hayati önem taşıdığını söyledi. Vaka artış hızının endişe verici seviyede olduğunu söyleyen Başkan Engin, yükleri günden güne artan sağlık çalışanlarının sağlığı ve verilen emeklerin boşa gitmemesi için Sağlık Bakanlığının belirlediği kurallara uymanın önemine değindi.

Alınan önlemler kapsamında başta hizmet sektörü olmak üzere çok sayıda sektörün zorlu bir dönemde yer aldığını ifade eden Engin, “Geçtiğimiz aylarda salgınla mücadelede başarılı bir ülke olduk. Ancak son aylarda havaların soğuması ile vaka sayısında hızlı artışlar oldu.  Bu kışın geçtiğimiz kışa göre daha zorlu geçeceği tahmin ediliyor. Virüse karşı mücadelede en büyük görev bireylere düşmektedir. Herkes kendi bedenini virüsten koruyarak yakınlarını da korumuş olur. Bu yüzden gerekli olmadıkça evlerimizden çıkmayalım, kalabalık alanlarda bulunmayalım ve hayatın her alanında kurallara uyalım” dedi.

Geçtiğimiz nisan ve mayıs aylarında olduğu gibi kepenklerin kapatılmaması ve ekonominin akışının bozulmaması için evde kalmanın önemine değinen başkan Engin, hayat normale dönmeyene kadar tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini söyledi. Engin, “Aşı çalışmaları sevindirici ve umut verici düzeydedir. Ancak aşıların testlerden geçip seri üretime geçmesi biraz daha zaman alacaktır. Vaka sayısındaki artışın sürmesi halinde devletimiz yeni kısıtlama kararları almak zorunda kalacaktır. Kısıtlamalar ülkemizde sosyal ve ekonomik hayatın durmasına neden olacaktır. Böyle durumların olmaması için lütfen kuralları unutmayalım” ifadelerini kullandı.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.