BAŞKAN ENGİN OSB-OTOYOL BAĞLANTI YOLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

BAŞKAN ENGİN OSB-OTOYOL BAĞLANTI YOLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

 

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi(MTOSB)-Otoyol bağlantı kavşağı açılış törenine katıldı.

MTOSB-Otoyol bağlantı kavşağı açılış törenine; MESİAD Başkanı Hasan Engin, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Önceki Dönem Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Milletvekilleri ve kent protokolü katılım sağladı.

Törende konuşma yapan Alt Yapı ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, uzun çalışmalar ve uğraşlar sonucunda OSB- Otoban bağlantı yolunda sona gelinerek Mersin’e ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

“ANA KONTEYNER LİMANI ETÜT-PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

 

Mersinlilerin içini rahatlatacak açıklamalarda da bulunan Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı törendeki konuşmasında “Serbest Bölgesi, Büyük Sanayi ve Ticari Kuruluşları, konteyner hacmi bakımından ülkemizin ikinci en büyük limanı olan Mersin adeta Doğu Akdeniz’ in kalbidir. Bizim inşa ettiğimiz yollarda işte bu kalbe kan taşıyan kılcal damarlar gibidir. Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz OSB-Otoban bağlantı yolu projesi de Mersin için çok önemli bir projedir” dedi.

Sn. Karaismailoğlu; Mersin’ e katma değer katacak çok önemli projelerin de hayata geçeceğini belirterek; Mersin e yapılacak olan Mersin Ana Konteyner Limanı etüt-proje çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Ayrıca Mersin-Gaziantep hızlı tren hattı çalışmalarının da sürdürüldüğünü aktardı.

MTOSB-Otoban bağlantı kavşağı açılışı kurdele kesiminin ardından sonlandırıldı.

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.