BAŞKAN ENGİN, MEÜ AKADEMİK YIL AÇILIŞINA KATILDI

BAŞKAN ENGİN, MEÜ AKADEMİK YIL AÇILIŞINA KATILDI

MESİAD Başkanı Hasan Engin,  Mersin Üniversitesi (MEÜ) 2019-2020 akademik yılı açılış törenine katıldı. Hasan Engin, yeni eğitim-öğretim yılında akademik personele ve öğrencilere başarılar diledi.

Çiftlikköy Kampüsü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Rektör Ahmet Çamsarı, idari ve akademik personel ile öğrenciler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Çamsarı, 1992 yılında kurulan MEÜ’nün eğitim-öğretim faaliyetleri ve yaptığı bilimsel araştırmalarla hem bölge hem de Türkiye’de öncü bir konuma geldiğini söyledi.

Mersin Üniversitesi’nde 16 fakülte, 7 yüksekokul, 11 meslek yüksekokulu, 31 araştırma merkezi ile 5 bin personel ve 45 bin öğrencinin olduğunu belirten Rektör Çamsarı, “Güçlenen ve geçmişten gelen deneyimimizi geleceğe başarıyla taşıyan bir kurum haline gelmiş bulunuyoruz. Geçtiğimiz günlerde US News tarafından yapılan çalışmada açıklanan Türkiye’deki en iyi küresel üniversiteler listesinde 12’inci sırada yer alıyor olmamız da aslında bunun göstergesi. Yeni fakülte, yüksekokul, bölümler ve merkezler ile Mersin Üniversitesi daha da büyüdü ve gelişti. Öğrenci sayımız artarak 45 bini aştı. Enstitü öğrenci sayımız yüzde 141, yabancı uyruklu öğrenci sayımız ise yüzde 438 artış gösterdi. 14 bin 500 metrekare kapalı alana sahip yeni binasıyla eğitim fakültemiz geleceğin öğretmenlerine modern koşullarda eğitim verme olanağına kavuştu” diye konuştu.

MESİAD Başkanı Hasan Engin, Mersin Üniversitesi (MEÜ) 2019-2020 eğitim-öğretim yılında akademik personele ve öğrencilere başarılar dileyerek “Bilimin eşiği olan üniversitelerimizin verdiği eğitimler gençlerimizi yarınlara hazırlıyor. Ancak teorik eğitim kadar iş başı eğitim de önemlidir. Her gencimiz eğitim hayatı boyunca tezgah başında işlerin nasıl yapıldığına tanık olmalı ve pratik kazanmalıdır. Biz sanayiciler gençlerimizin daha nitelikli yetişmesi için üstümüze düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Konuşmaların ardından Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker ilk dersi verdi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.