BAŞKAN ENGİN: KADINLAR TOPLUMSAL BAŞARININ KİLİT AKTÖRLERİNDENDİR

BAŞKAN ENGİN: KADINLAR TOPLUMSAL BAŞARININ KİLİT AKTÖRLERİNDENDİR
MESİAD Başkanı Hasan Engin, toplumsal yaşamın her aşamasında önemli ve zor roller üstlenen kadınların, toplumsal başarının kilit aktörlerinden olduğunu söyledi.

Kadınların iş hayatına katılımlarının önemine değinen MESİAD Başkanı Engin, iş hayatında kadın ve erkek işi olarak ayrım yapılmaksızın herkese eşit şans verilmesi ile ülkemizin kalkınacağını belirtti. Engin, “Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer ve haklarla doğru orantılıdır. Demokrasi ile iletilen ülkemizde yasalarımız kadın ve erkekleri eşit görmektedir. Bu eşitliğin toplumsal hayatta da sağlanması önemlidir” dedi.

Toplumsal ve ekonomik gelişim için kadınların desteklenmesi gerektiğini söyleyen Başkan Engin, engel oluşturan unsurların ortadan kaldırılmasının önemine değindi. Engin, “Kadınların iş gücüne katılımı kendi sosyo-ekonomik durumlarını, ailelerini ve çevrelerini geliştirecek ve tüm toplumda etki yaratacak önemli bir değişim ve gelişimin öncüsü olacaktır” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’de yüzde 34’lük iş gücüne katılım oranı, kadınların hak ettikleri seviyede değil” diyen Başkan Engin mesajını şu ifadeler ile devam etti: “MESİAD olarak ekmeğini taştan çıkaran tüm kadınların yanındayız. Aileden iş dünyasına, sanattan siyasete hayatın her alanına sevgi, emek, şefkat ve umutla değer katan, omuz omuza yürüdüğümüz, yan yana durduğumuz tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.