BAŞKAN ENGİN: “KADIN” BARIŞIN ELÇİSİ, YAŞAMIN KENDİSİDİR…

BAŞKAN ENGİN: “KADIN” BARIŞIN ELÇİSİ, YAŞAMIN KENDİSİDİR…

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, çağdaş ve ileri bir toplum için kadınlarımızın işgücü olarak üretime katılması, toplumsal yaşamda eşit şartlarda hayat bulması gerektiğini söyledi.

İş dünyasında kadın-erkek ayrımının yapılmadan, eşitlikçi yaklaşım ile tüm sektörlerde herkese aynı şartlar doğrultusunda şans verilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Engin: “Laik, demokratik bir ülke, gelişmiş bir toplum kadına verilen değerle mümkündür. Ülkemizde yasalar kadını, erkeği eşit görmektedir. Bu eşitliğin toplumsal yaşamda da sağlanması önemlidir. ”

Günümüze emeği ile değer katan kadınlarımızın; ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel alanda desteklenmesinin önemine değinen Başkan Engin; çalışma hayatında, istihdamda ve üretimde eşit oranda düzenlemeler yapılması gerektiğini vurguladı.

Kadınların, gelişmiş toplumun temel taşı olduğunu söyleyen MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin; Savaşların gölgesinde kutladığımız bugünün eşit, adil, özgür bir yaşam için mücadele eden, toplumsal yaşamın vazgeçilmezi olan tüm kadınlarımızın barış günü olma umuduyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. “

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.