BAŞKAN ENGİN, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

BAŞKAN ENGİN, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Mersin Valiliği ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene katıldı. Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutanı Albay Necip Çarıkcıoğlu ile protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sanatçıları eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan sinevizyon gösterisi sunuldu.

Törende konuşan Vali Ali İhsan Su, tarih boyunca Türk milletinin her zaman bağımsızlığına, hürriyetine sahip çıktığını söyleyerek, Türk milletinin bundan sonrada bu değerlere sahip çıkmaya devam edeceğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Vali Su ve protokol üyeleri İstiklal Marşı’nın kabulü konulu resim,

müzik ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

 

 

 

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.