BAŞKAN ENGİN, İKK’DA PAMUKLUK BARAJI VE OSB-OTOYOL BAĞLANTI YOLUNU SORDU

BAŞKAN ENGİN, İKK’DA PAMUKLUK BARAJI VE OSB-OTOYOL BAĞLANTI YOLUNU SORDU

MESİAD Başkanı Hasan Engin, İl Koordinasyon Kurulu ( İKK) toplantısına katılarak, yapımı gündemde olan Pamukluk Barajı ve yapım aşamasında olan MTOSB-Otoyol bağlantı yolu hakkında bilgi aldı.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, İl Koordinasyon Kurulu 2020  yılı üçüncü toplantısına katıldı. Vali  Yardımcısı İbrahim Küçük  başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediye Başkanlıklarının temsilcileri, yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge ve il müdürleri,  meslek odaları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada 2020  yılı İl Koordinasyon Kurulu Toplantıları’nın üçüncüsünün gerçekleştirildiğini belirten Vali  Yardımcısı İbrahim Küçük, yatırımlarının durumlarını anlatmaları Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Ali Ulusoy ve il müdürlerine söz verdi.

BAŞKAN ENGİN PAMUKLUK BARAJI’NI SORDU

Toplantıda söz alan Başkan Engin, Pamukluk Barajı sahasını geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiklerini belirterek, bu barajın tamamlanması ile bölge çiftçilerinin yapacakları üretimlerin ülke ve kent ekonomisine büyük katkı sunacağını belirtti.  Engin, Devlet Su İşleri (DSİ) yatırımları hakkında sunum yapan DSİ 6. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta’dan Pamukluk Barajı hakkında detaylı bilgi istedi. Engin sorusu üzerine Balta, “Pamukluk Barajı içme suyu isale hattını yıl sonunda ihaleye çıkaracağız. Pamukluk Barajı sulama  ihalesini genel müdürlüğümüz bir protokol ile TOKİ’ye verdi. Bugünlerde ilana çıkılması bekleniyor. 2021 yılında bu barajda su tutulmasını hedefliyoruz” dedi.

ENGİN:OSB-OTOYOL BAĞLANTI YOLU SANAYİCİLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ

Sanayicinin bir an önce tamamlamasını beklediği OSB-Otoyol bağlantı yolunun hızlı ilerlemesini isteyen ve otoban alın gişelerinin buraya alınarak geçişlerin ücretsiz olması yönünde çalışmalar olduğunu kaydeden Başkan Engin, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’nün daha fazla ödenek ayırması ve çalışmaları hızlandırmasını istedi.  5. Bölge Müdür Yardımcısı Tarık İrde’den son durum hakkında bilgi istemesi üzerine İrde detaylı açıklamalarda bulundu.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.