BAŞKAN ENGİN ÇEVDOSAN’I ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ENGİN ÇEVDOSAN’I ZİYARET ETTİ

MESİAD Başkanı Hasan Engin, atık ve geri dönüşüm alanında faaliyet gösteren Çevdosan’ı ziyaret ederek sektör ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, kentimizde faaliyet gösteren çeşitli firma ve sektörler ile temaslarını sürdürüyor. Son olarak Çevdosan’ı ziyaret eden Başkan Engin, Çevdosan Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Akbaş ve oğlu Emre Akbaş ile bir araya gelerek, sektördeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Çevdosan’ın geri dönüştürdüğü atık malzemeler ile ülkemiz ekonomisine katkı sunduğunu kaydeden Başkan Engin, “Atık malzemelerin geri dönüştürülmesi ekonomiye katkının yanında geleceğimiz ve çevremiz açısından da büyük önem taşıyor. Çiğ olarak doğada onlarca yıl zararlı bir şekilde kalacak olan atıkların yeniden işlenmesi sayesinde doğaya bırakılan zararlı atık oranı azalıyor. Atıkların tekrar kullanıma kazandırılması ileriye dönük oluşabilecek olumsuzlukların da önüne geçiyor. Türkiye geri dönüşüm alanında daha aktif rol oynamalıdır.” dedi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Adnan Akbaş ise Başkan Engin’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında “ Çevdosan, yurt içinde ve yurt dışında toptan geri dönüşüm maddelerinin pazarlanmasında aracı kurum görevi üstlenmektedir. 1995 yılında kurumsallaşarak Mersin’de standartlara uygun olarak kurduğumuz dönüşüm tesisimiz ile kentimize, ülkemize ve doğamıza katkı sunmak için her zaman çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.