BAŞKAN ENGİN ALZHEİMER DERNEĞİ’Nİ MİSAFİR ETTİ

BAŞKAN ENGİN ALZHEİMER DERNEĞİ’Nİ MİSAFİR ETTİ

Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge ve dernek yöneticileri MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin’i ziyaret etti.

Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge ve dernek yöneticileri Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve yönetimini ziyaret ederek, Mersin’de Alzheimer adına yapılan çalışmaları istişare ettiler.

Alzheimer hastalığına dikkat çekmek amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Aynur Özge, ileri yaşlarda görülen ve günlük yaşamsal aktivitelerde azalma, hafıza kaybı, unutkanlık gibi belirtileri bulunan Alzheimer hastalığı ve hastalığın riskini arttıran faktörler hakkında Başkan Engin ve yönetimine bilgi aktardı. Özge, dernek olarak Alzheimer hastalığı ile mücadele noktasında kentte yürüttükleri çalışmaları anlattı.

Ziyaretleri ve bilgilendirmeleri için Başkan Özge ve yöneticilerine teşekkür eden MESİAD Başkanı Engin, “Alzheimer ciddiye alınması gereken bir hastalık. Bizde MESİAD olarak sosyal bakımından bu konuyu önemsiyor ve elimizden gelen desteği veriyoruz. Alzheimer Derneğimizi önemli ve anlamlı çalışmaları için takdir ediyor, emekleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.