BAŞKAN ENGİN 23 NİSAN’I KUTLADI

BAŞKAN ENGİN 23 NİSAN’I KUTLADI

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisiyle birlikte Türk milletinin egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu tüm dünyaya ilan ettiğini dile getirerek, “Türk milleti bir asır önce ‘ya istiklal ya ölüm’ diyerek bağımsızlık destanı yazmıştır. TBMM’nin 100. kuruluş yıl dönümünü ve milletimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutluyoruz.” dedi.

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisiyle birlikte Türk milletinin egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu tüm dünyaya ilan ettiğini anımsatan Başkan Engin, “Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılını kutluyoruz. Milletimiz bir asır önce ‘ya istiklal ya ölüm’ diyerek bağımsızlık destanı yazmıştır. Bu nedenle Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet egemenliğinin, demokrasimizin, dolayısıyla da Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli dönüm noktalarından birisidir.” ifadelerini kullandı.

Dünyada çocuklara bayram hediye eden ilk ve tek ülkenin Türkiye olduğunu dile getiren Başkan Engin, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, milli egemenliğin ilan edildiği günün tazecik dimağlarda tekrar tekrar yeşermesi için bugünü çocuklara armağan etmiştir. Barışın ve sevginin simgesi olan çocuklar, Türkiye’nin aydınlık geleceğini inşa edecektir. TBMM’nin 100. kuruluş yıl dönümünü ve milletimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutluyoruz.” şeklinde konuştu
Günün koşulları nedeniyle TBMM’nin kuruluşunun 100.yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının önceki yıllarda olduğu gibi meydanlarda büyük törenlerle kutlanamadığını dile getiren Başkan Engin, şunları kaydetti:
“Pandemi riski nedeniyle belki cadde ve sokaklarda bu önemli günü kutlayamıyoruz ancak hiçbir pandemi zaferle sonuçlanan mücadelenin asırlık sevincine engel olamaz. Bu milli günümüzü evlerimizde, balkonlarımızda aynı inanç ve ruhla kutlayacağız. 23 Nisan 2020 Perşembe akşamı saat 21.00’de evlerimizin penceresinden İstiklal Marşı’mızı okuyacağız. Bu duygularla TBMM’nin açılışının 100’üncü yıl dönümünde, ilk Meclis Başkanımız, Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 100. yılımızı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.”

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.