30 AĞUSTOS, ANADOLU İNSANININ KADERİNİ YAZDIĞI TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASIDIR

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden Büyük Taarruz Zaferinin 97. Yıl dönümünü büyük bir sevinç ve coşku ile kutluyoruz. 30 Ağustos, Anadolu insanının kaderini yazdığı tarihi bir dönüm noktasıdır. Atatürk’ün Başkomutanlığında ülkemiz, bağımsızlığını kazanmış, işgalci ve emperyalist güçlere teslim olmayacağını göstermiştir. Bu büyük zafer bütün dünya halklarına ilham kaynağı olmuştur.

Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu insanın ortaya koyduğu birlik ve beraberlik ruhunu hayatın her alanına yayarak, kutuplaşmadan birbirimizi kucaklamalıyız. Birlikte ve yan yana yürüyen bir Türkiye daimi gücünü arttıracak ve ileriye gidecektir. Güçlü sanayi ve güçlü ekonomi ile üretimde dünya standartlarının üzerine çıkmalıyız. Demokrasi ruhuna uygun yapısal reformlar ile dünya pazarlarındaki payımızı artırarak ülkemizin refah seviyesini yükseltmeliyiz.

“Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.” diyerek özgürlüğün önemine vurgu yapan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi rahmet anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Bu site, size daha iyi bir tarama deneyimi sunmak için çerezler kullanmaktadır. Bu web sitesinde gezinerek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.