TÜRKONFED Başkanı Turan, Mersin’de deneyimlerini gençler ile paylaştı

Çağ Üniversitesi bünyesinde yer alan KUGAM ve Kariyer Kulübü tarafından organize edilen Kariyer Günleri etkinliğinin 14’üncüsü TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, oda ve STK başkanları ile iş insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Çağ Üniversitesi tarafından, Geleneksel Kariyer Günü Etkinlikleri kapsamında, Yaşar Bayboğan Kampüsünde iş dünyası temsilcilerinin katılımı ile paneller düzenledi. Etkinliklere TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Çukurova SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç,  Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cihad Lokmanoğlu, MEP Başkanı Özcan Demir ve çok sayıda davetli katıldı.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu ve Ode Yalıtım Yönetim Kurul Başkanı Orhan Turan, “İş Dünyasında Sivil Toplum Ağı Kurmak ve Girişimcilik” üzerine deneyimlerini paylaştı. Gençlere hitap eden Turan, girişimcilik ve STK'ların önemine değinerek meslek hayatlarına başlayacak öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Ardından,  Dr. Öğretim Üyesi Sayın İbrahim İnan’ın moderatörlüğünde  “Küresel ve Bölgesel  Dinamikler ile Öğrenci İşbirliği” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cihad Lokmanoğlu ve  Damnus Enerji ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı  Nusret Cömert   yer aldılar. Konuklar, iş dünyasının mezunlardan beklentileri ve mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar.

Etkinlikte ayrıca, “Kariyer Nedir ?  İşletmelerde Yönetişim Nereye Gidiyor?, “Ulusal ve Uluslararası Ticaretin Bölgemizde Durumu ve İstihdama Dönük Geleceği” konularına yer verildi.

tarih: 

Çarşamba, Nisan 10, 2019