REKTÖR ÇAMSARI, MESİAD’I ZİYARET ETTİ

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, MESİAD’ı ziyaret ederek, yapılan çalışmalar ve yakalanan başarılardan söz etti.

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ni (MESİAD) ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, “Mersin Üniversitesi kentimizin gözbebeğidir. Yakalanan başarıları ve yürütülen çalışmalar hepimizi mutlu etmiştir” dedi. Başkan Engin, Mersin Üniversitesinin eğitim ve araştırma kalitesinin her geçen gün artmaya başladığını ve Mersin’in en iyi şekilde temsil edildiğini vurguladı.

ANAMUR’A FAKÜLTE

Çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunan Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ise; Mersin Üniversitesi’nin dünya sıralamasında yükselmesinin yanında Türkiye’de bulunan 206 üniversite arasında da 29. sırada yer aldığını belirtti. Rektör Prof. Dr. Çamsarı, Anamur Meslek Yüksek Okulu’nun fakülte olması için çaba sarf ettiklerini belirterek,  “Tek gayemiz Mersin Üniversitesini marka üniversite yapmak” dedi.

Onkoloji bölümünün tam teşekküllü bir şekilde hizmete açıldığını ve bu alanda Mersin’deki eksiği gidereceğini belirten Çamsarı, Mersin’in en büyük ve fonksiyonel kültür merkezini yaptıklarını, yakında zamanda hizmete açacaklarını kaydetti.  Çamsarı, "Mersin Üniversitesi sağlık hizmetleri ve eğitim anlamında bölgenin en iyileri arasındadır. Kalitemizi daha yukarılara taşımak için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından soruları cevaplayan Rektör Çamsarı’ya Başkan Engin tarafından ziyaret anısına plaket verildi.

tarih: 

Perşembe, Nisan 4, 2019