Başkan Engin'den 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı

Çanakkale'de vermiş olduğumuz eşsiz mücadelenin ve kazandığımız zaferin 104. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kınalı gencecik vatan sevdalılarının kazandığı Çanakkale Zaferi, bağımsızlık savaşının temelidir. Çanakkale ve Anafartalar'da yakılmış meşale, Kurtuluş Savaşı'nın özünü oluşturmuştur. O gün; kadın-erkek, genç-yaşlı demeden cepheye koşan vatan sevdalılarının yaptığı fedakarlıklar, bugün bağımsız yaşamamızı sağlamıştır. Hepsine şükran, minnet borçluyuz. Ruhları şad olsun.
Hangi etnik kökene mensup olursak olalım, Türk-Kürt-Arap-Laz-Çerkez ayrımı yapmadan Çanakkale'de gösterdiğimiz bu birlik dünyaya örnek olmuştur. Ortaya konulan mücadele sonrası kazanılan zafer, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda kilometre taşıdır…

104 yıl önceki savaşlardan, teknoloji ve ticaret savaşlarına doğru geldiğimiz bu çağda da ülkemizin çıkarları için Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmalı ve hiç durmadan üretmeliyiz.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 104. yıldönümü vesilesi ile Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; ülkesi uğruna sahip olduğu her şeyi ortaya koyan fedakar şehitlerimizi rahmetle anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

 

HASAN ENGİN

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

 

tarih: 

Pazartesi, Mart 18, 2019